İsrail Gece Boyu Gazze’ye Saldırdı: Çok Sayıda Ölü Ve Yaralı Var

İsrail’in Gazze Şeridi’ne saldırıları her geçen gün artarak devam ediyor.

ABD Başkanı Joe Biden’ın önerdiği son ateşkes görüşmelerinden bu yana İsrail ordusu Gazze Şeridi’nde yüzlerce sivil Filistinliyi hedef alıp katletti.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’ya göre, İsrail ordusu Gazze Şeridi’nin orta kesimlerinde bulunan Deyr el-Belah kentinde Ebu Dekka ailesine ait bir eve hava saldırısı düzenledi. Bu saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi.

İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi’nin orta kesimlerinde bulunan El-Megazi Mülteci Kampı’nda El-Beşiti ailesine ait bir eve ve El-Bureyc Mülteci Kampı’nı bombaladı. Ancak ölü ve yaralı sayıları hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.

Gazze Şeridi’nin güneyinde bulunan Refah kentinde, İsrail ordusunun düzenlediği saldırılar nedeniyle şiddetli patlama ve silah sesleri duyuldu.

İsrail topçuları ayrıca Gazze kentinin Ez-Zeytun, Tel el-Hava ve Es-Sabra mahallelerine yoğun saldırılar gerçekleştirdi.

247. gününde de devam eden saldırılarda yerinden edilmiş Filistinliler kıtlık, susuzluk ve sağlık krizleriyle yaşamlarını sürdürmeye çalışıyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir